KOTOVSK - južná UKRAJINA DIGI TV, UPC Direct, SKY LINK , TELENOR SLOVAKIA

MIESTO PRÍJMU KOTOVSK-250 km severne od prístavu ODESA-južná UKRAJINA-MOŽNOSŤ PRÍJMU SLOVENSKÝCH TV Markíza , JOJ , STV 1 , TA 3 ... Z TV PAKETOV UPC , DIGI TV , SKYLINK ,TELENOR SK NA HRANICIACH S MOLDAVSKOM .

Mesto KOTOVSK sa nachadza v zone zarucenej moznosti prijmu s priemerom 90 cm z druzice INTELSAT 1002 na 1W pre paket DIGI TV Czech and SlovakMesto KOTOVSK sa nachadza v zone zarucenej moznosti prijmu s priemerom 90 cm z druziceTHOR 3 na 0,8W pre paket Telenor SlovakiaMesto KOTOVSK sa nenachadza v zone zaruceneho prijmu s priemerom anteny do 120 cm z druzice ASTRA 1G na 19,2E pre programy TV Markiza,TV JOJ,CT 24..
 Otázka od : p. Igor    
    Lokalita : KOTOVSK-250 km severne od prístavu ODESA - južná Ukrajina

    TEXT OTÁZKY :
    
    Važ. p. Roman Dávid,
   
    Na mojom súčasnom počítači je veľmi..veľmi pomalý internet a nie všetky funkcie mailu fungujú...som totiz na Ukrajine (dlhodobo služobne). Rád by som sa spýtal na možnosť satelitného príjmu slovenských TV a rádio staníc na juhu UKR, konkrétne je to mesto Kotovsk 250 km severne od Odesy pri hraniciach z Moldavskom. V tejto oblasti vobec nie som zorientovaný. Aký satelit si kúpiť, priemer antény, typ príjimača, karta ??? Všetko zakúpiť doma v SR alebo len kartu a ostatné na Ukrajine?
   
    Bol by som Vám vďačný za základné zorientovanie v možnostiach a potom si už hádam poradim.
   
    S pozdravom Igor, Slovensko
    (momentálne nehostinná Ukrajina)
    
    
    
    ODPOVEĎ :

    Zdravím Vás.
   
    V nasledujúcich riadkoch Vám podrobne popíšem aké sú technické možnosti zachytenia a stabilného príjmu všetkých TV paketov v ktorých sú vysielané slovenské TV v mieste príjmu Kotovsk 250 km severne od prístavu ODESA.
    V súčasnosti sú na slovenskom trhu satelitnej televízie zákazníkom k dispozícii 3. balíky-pakety s obsahom slovenských verejnoprávnych a súkromných TV : 
   
   1, UPC DIRECT :

    prvá digitálna satelitná služba na Slovensku ktorá vysiela z družice Astra 1KR,1G a 1H z orbitálnej pozície 19,2° východnez družice a v základnej ponuke za 750 Sk mesačne majú zákazníci k dispozícii väčšinu slovenských TV ako napr. Markíza,JOJ,TA3,STV 1. Možnosť príjmu je z technického hľadiska vymedzaná plošným pokrytím signálu na zemskom povrchu - uvediem neskôr.
   
    2,DIGI TV Slovensko :

    v tomto roku vstúpila na slovenský trh satelitných služieb nová platforma,ktorá prináša takmer identickú ponuku televiznych programov ako UPC ale za menej ako polovičnú cenu.V TV ponuke paketu DIGI tv sú vysielné všetky, v porovnaní s UPC aj STV 2,CT 1,CT 2 ,slovenské TV ako napr : Markiza,JOJ,STV1,STV2,TA3,RING TV,MusicBox Slovensko a to všetko z družice INTELSAT 1002 z orbitálnej pozície 1,0°zápdne..Technickú stránku možnosti príjmu v meste Kotovsk popíšem nasledovne.
   
    3,SkyLink Slovensko :

    z družice Astra 3A z orbitálnej pozície 23,5° východne vysiela do celej strednej Európy paket výlučne Slovenských tv a rádio programou s nasledovnou ponukou : TV Markíza ,STV 1 ,STV 2 ,Joj ,TA 3 , Ring TV.Ponuka je k dispozícii každému slovenskému občanovi ,ktorý si zakúpi prístupovú kartu SkyLink a prehlási že si platí koncesionárske poplatky za verejnoprávne TV STV .Nevíhodou o ktorej budem písať v technických podmienkach je relatívne malá plocha v stredoeurópskom meradle,na ktorej je dostupná dostatočná signálna úroveň pre bezproblémový príjem s priemerom antén do 100 cm - uvediem ďalej.
   
    4,Telenor Slovakia :

    z hľadiska programovej ponuky je pre väčšinu divákov tento TV paket,ktorý vysiela takmer z rovnakej orbitálnej pozície ako DIGI TV - tj. družica THOR 3 - 0,8° západne - najmenej zaujímavý z dôvodu obmedzenej ponuky len troch slovenských TV : TV Patriot Žilina , Nautik TV Bratislava a MOOBY tv Bratislava ale pre zákazníkov je podstatná informácia že v prípade zakúpenia služby DIGI tv Slovensko majú okamžite k dipozícii príjem aj tohoto paketu Telenor Slovensko.
        
    5,MEDICUS TV Slovensko :

    z družice Amos 1 na orbitálnej pozícii 4,0°západnevysiela slovenská tv so zameraním na ZDRAVIE - MEDICUS.

TECHNICKÁ STRÁNKA MOŽNOSTI PRÍJMU :
   
    Po preštudovaní všetkých vyžarovacích diagramov,vyššie menovaných družíc z ktorých sú vysielané pakety s obsahom slovenských TV Vám jedine môžem doporučiť zakúpenie satelitnej služby DIGI TV Slovensko,pri ktorej Vám p.Igor môžem s určitosťou garantovať schopnosť celodenného - plnohodnotného príjmu signálu s rezervou v prípade zhoršených poveternostných podmienok v meste KOTOVSK, kde s veľkosťou antény 90 cm,čo je úplne bežný priemer,dosiahnete celodennú stabilitu príjmu celej programovej ponuky slovenských,niektorých českých a viac ako 40 ďalších TV z družice Intelsat 1002 a zároveň ako som uviedol aj príjem paketu Telenor Slovensko.
    Ovšem,naopak Vaša zemepisná poloha 250 km severne od Odesy Vám neumožňuje príjem slovenských TV paketu UPC a SkyLink z dôvodu nedostatočného pokrytia signálom vo Vašej oblasti.Problémom je rozdielne pokrytie signálom zemského povrchu z družíc Astra 1KR a 1G čo znamená že napr.STV 1 a TA 3 v pakete UPC by ste vedeli plnohodnotne príjmať v meste Kotovsk s priemerom antény 90 cm,ale TV Markiza,JOJ,CT 24... by ste ani s podstatne väčším priemerom zachytiť nedokázali vôbec !!!
    Z vyššie menovaného je jediným možným riešení,ktoré plnohodnotne zaručí možnosť stabilného príjmu slovenských a iných tv v mieste príjmu KOTOVSK zakúpenie platenej služby DIGI TV a následná inštalácia vo Vašej oblasti. Samozrejme všetko sa môže vyriešiť poštou a v prípade že máte na Slovensku rodinných príslušníkov,ktorý by vám hradili mesačné poplatky,jedine by ste si museli zariadiť montáž kompletu u Vás doma.
    Podstatná informácia v prípade že sa rozhodnete zakúpiť službu platenej TV DIGI je nutnosť mať úplný výhľad 30° do prava od presného juhu v meste Kotovsk,kvôli satelitnému signálu.
   
    Napísal som Vám základné informácie a potom ako si preštudujete obsah sa mi môžete ozvať-rád Vám budem nápomocný,kedže sa na mňa obracajú ľudia z rôznych európskych štátov.

    ODPOVEĎ od p.Igora :
   
    Dobrý deň p. Dávid,
   
    Ďakujem za informácie, momentálne sú mi úplne postačujúce. Pred koncom roka sa dostanem späť na Slovensko a predplatím si Digi TV. Určite Vám podám info. ako sa mi podarilo zariadenie dopraviť a nainštalovať. Možno to potom niekomu tiež poslúži ako info.
   
    Prajem všetko dobré do r. 2007
   
    S pozdravom
   
    Igor
       
    ODPORÚČAM VÁM K PREŠTUDOVANIU :