Kovosat 120 cm s polárnym závesom : Výber koaxiálneho kábla a prírubový LNB MTI AP 8 TW / Invacom SNF-031

rudy uvod
Kovosat 120 cm s polárnym závesom : Výber koaxiálneho kábla a prírubový LNB MTI AP 8 TW / Invacom SNF-031

rudy uvod

Otázka od : Ing. Rudolf O. @ RudyS

Lokalita : Nováky-Slovenská republika
 

TEXT OTÁZKY :

Dobrý den,

zatiaľ Vás prosím o registráciu za člena DXSATCS Klubu a zároveň Vás prosím o kontakt, kde sa dá zohnať LNB MTI AP 8 TW.

Veľmi pekne ďakujem.
 

odpoveď od dxsatcs.com :

Dobry den  ,

Slovenský obchodnici v súčastnosti nedovážajú prírubové-flange LNB typu MTI AP 8 TW ale môžem Vám odporučiť zakúpenie LNB Invacom Universal Single LNB 0.3dB C120 - priruba s ktorým budete v kombinacii s výbornou anténou PF Kovosat 120 určite spokojný.

Ostávam s pozdravom
KovoSat_1 system plm  01KovoSat_1 system plm  02KovoSat_1 system plm  03
TEXT OTÁZKY č.2 :

Dobrý deň pán Dávid,

srdečne Vám ďakujem za registráciu. Zároveň by som Vás chcel požiadať o radu. Na stredovú parabolu KOVOSAT120 pre zlepšenie príjmových podmienok
som si najnovšie namontoval PF konvertor Invacom SNF - 031 s originálnym ožarovačom. Parabola je motoricky otáčaná motorom Geotrack Actuátor H-100
s DiSEqC 1.2.  K prijímaču mám v inštalačnej trubke natiahnutý celomedený opletený "zelený" koaxiálny kábel 8 mm o dĺžke cca 27 m ešte z čias konca socializmu. A v tom mám práve problém. Po pripojení prijímača cez motor na LNB sa rapídne zníži signál, že napr Digi TV vertikál su úplne bez signálu, pri prepojení priamo na LNB je to OK. Prosím poraďte typ kábla.

Veľmi pekne ďakujem.

Želám pekný deň a veľa úspechov.

odpoveď od dxsatcs.com :

Dobrý deň ,

samozrejme nevhodný resp. opotrebovaný koaxiálny zvod z hľadiska prechodového útlmu v závisloti od kmitočtu alebo impedančného ne-prispôsobenia -Z- býva často zdrojom ,v závislosti od oblasti použitia, značného útlmu signálnej kvality.Veľká väčšina koaxiálnych káblov z minulého režimu nebola stavaná na prenos kmitočtov prvej medzifrekvencie do 2000 MHz ale len do 800 MHz /PAL-terestrial/, čo sa spolu s ich rýchlym opotrebením podiela na výraznej prenosovej strate , ktorá môže dosiahnúť aj 2-4 dB z výslednej MER kvality na vzdialenosť len 10 m, čo som si konkrétne zmeral v praxi ! Nakoľko k väčšine v súčastnosti predávaných koaxiálnych káblov s impedanciou 75 ohm predajcovia technické detaily ako útlmová krivka/f ... neposkytujú postačí keď  navštívite ktorúkoľvek satelitnú predjaňu vo Vašom okolí a zakúpite si bežný typ koaxiálneho kábla RG-6U s pomedenou alebo celomedenou žilou  s AL tienením na úrovni oddelenia 55-65 dB a bežným útlmom okolo 25-30 dB pri kmitočte f=1 800 MHz.
 
Rozdiel v kvalite bude výrazný.....na kvalite kábla netrebe nikdy šetriť
KovoSat_1 system plm  04KovoSat_1 system plm  05KovoSat_1 system plm  06
TEXT OTÁZKY č.3 :

Dobrý deň pán Dávid,

srdečne Vám ďakujem za radu ohľadne koaxiálneho kabla. Hoci som si myslel že mám veľmi kvalitný "socialistický a najdrahší zelený" koax, po jeho výmene som veľmi spokojný.  Ospravedlňujem sa, že som Vám neodpovedal na mail skôr. K nafoteniu svojej obľúbenej KOVOSAT120 s konvertorom Invacom SNF - 031 s originálnym ožarovačom a motorom Geotrack Actuátor H-100 s DiSEqC 1.2 som sa dostal až včera.

Ešte raz Vám srdečne ďakujem

Prajem pekný podvečer a želám veľa úspechov.

S pozdravom

RudyS