Limerick city - Írsko DIGI TV

JE MOŽNÉ ZACHYTIŤ VYSIELANIE PAY TV PAKETU DIGI TV SK & CZ z družice INTELSAT 1002 - 1,0° W - v meste LIMERICK city - 200 km západne od DUBLINU V ÍRSKU ??? 

  Otázka od : Tomáš Pittner
   
    Lokalita : LIMERICK city - 200 km západne od Dublinu - ÍRSKO
   
    TEXT OTÁZKY :
   
    Dobrý deň,
   
    Na Vašej web stránke www.dxsatcs.com som sa dočítal o možnosti príjmu slovenských a českých programov prostredníctvom Digi tv v Írsku, konkrétne v Dubline. Chcel by som sa Vás opýtať, či je možný príjem aj v Limerick city, to je mesto asi 200km západne od Dublinu, akú veľkú parabolu mám použiť, a aký typ LNB.
   
    Za radu Vám vopred ďakujem
   
    S pozdravom
   
    Tomáš Pittner
 

Zaber z instalovanej anteny v meste Nottingham UK s dostatocnym priemerom 110 cm na prijem paketu DIGI tv SK CZ na Britskych ostrovoch a v Irsku c1Zaber z instalovanej anteny v meste Nottingham UK s dostatocnym priemerom 110 cm na prijem paketu DIGI tv SK CZ na Britskych ostrovoch a v Irsku c2OFFSET 120 cm pohlad z predu na instalovanu antenu v mieste prijmu Dublin na prijem paketu DIGI tv Slovensko c3

ODPOVEĎ od dxsatcs.com :
   
    Zdravím Vás Tomáš .
   
    Nakoľko pravidelne odpovedám či už telefonicky alebo písomne mnnohým Slovákom a Čechom ,ktorý žijú v Írsku,Škótsku alebo vo Veľkej Británii, problém možnosti príjmu medzinárodného PAY TV PAKETU DIGI TV , o ktorého sledovanie máte záujem,som už viackrát na stránkach ČESKOSLOVENSKÉHO SATELITNÉHO DX KLUBU riešil. V nasledovných riadkoch dostanete stručnú odpoveď ako sa dajú príjmať TV pakety UPC Direct a DIGI TV so slovenskými programami ako sú TV Markíza,TV JOJ,STV 1,STV 2 alebo TA 3 .

Vyzarovaci diagram Astra 3A na 23,5E z ktorej vysiela paket Slovenskych a Ceskych TV programov SkyLink a CSLink pricom je zrejma nemoznost stabilneho prijmu s priemerom anteny do 140 cmVyzarovaci diagram druzice ASTRA 1G na 19,2E pre programy TV Markiza,TV JOJ,CT 24 ktore vysielaju v TV pakete UPC DIRECTVyzarovaci diagram druzice INTELSAT 1002 na 1W pre paket DIGI TV Czech and Slovak ok
 1,Príjem slovenských TV MARKÍZA,JOJ,STV1,TA3 v TV pakete UPC DIRECT :
    
    Z hľadiska minimálnej technickej náročnosti v porovnaní s príjmom DIGI tv v Írsku , Vám môžem plne doporučiť k zakúpeniu službu plateného operátora - UPC DIRECT SLOVAKIA - , ktorý vysiela kompletnú ponuku viac ako 100. programov včetne JOJ,TV Markíza,STV 1,TA 3, a výbornej českej spravodajskej ČT 24,ktorá vysiela voľne nekódovane a to všetko z družice ASTRA 1KR,1G,1H na 19,2°E už v základnej ponuke bez príplatku a čo je najdôležitejšie celé Írsko je pokyté vysokou úrovňou vyžiarenej energie EIRP,čo Vám umožňuje stabilný príjem so signálnou rezervou s priemerom antény 60 cm, čo je minimálna technická náročnosť , ovšem pri podstatne vyššej cene za mesačný paušálny poplatok v porovnaní s ponukou služby DIGI tv,ktorá je bezkonkonkurenčne v súčastnosti na Slovenskom trhu najvýhodnejšia kúpa.

2,Príjem slovenských TV MARKÍZA,JOJ,STV1,TA3 v TV pakete DIGI TV :
    
    Je tu aj druhá po technickej stránke len o niečo zložitejšia z hľadiska nutnosti použitia väčšieho priemeru antény,možnosť príjmu slovenských TV programov Markiza,JOJ,STV1,TA 3 cez konkurenčnú slovenskú platformu DIGI TV. V pakete platenej DIGI TV Slovensko,ktorý vysiela z družice INTELSAT 10-02 - 1,0°W sa nachádza kompletná ponuka slovenských tv Markíza,JOJ,STV 1,STV 2,TA 3 a čo je z technického hľadiska dôležité celá programová ponuka paketu DIGI tv je smerovaná do vyžarovacieho diagramu SPOT 3 - ,ktorý pokrýva aj celé územie Írska,kde stabilný a celodenný príjem dosiahnete s minimálnym priemerom antény od 100 cm - lepšie 120 cm,čo znamená že v prípade že sa rozhodnete objednať si cez slovenského predajcu službu DIGI tv potom budete musieť vymeniť originálnu anténu s priemerom 80/72 cm,ktorá je dodávaná ku kompletu za anténu s väčším priemerom od 100 cm vyššie cm aby ste dosiahli celodenne stabilný príjem programovej ponuky aj v prípade zhoršených poveternostných podmienok.

Bezne ofsetove prevedenie UNI LNB dodavane ku kompletu DIGI TV c2Bezne ofsetove prevedenie UNI LNB dodavane ku kompletu DIGI TV c3Bezne ofsetove prevedenie UNI LNB vhodne na prijem paketu DIGI TV a UPC c1

   NÁSLEDNÁ OTAZKA :
   
    Dobrý deň,
   
    Ďakujem za obsiahlu odpoveď, avšak mám ešte jednu otázku.Keďže som rozhodol pre digi tv, aj kvôli cene aj kvôli tomu že si komplet viem na slovensku jednoduchšie zaobstarať,chcel by som vedieť aký LNB konvertor tu v Írsku mám kúpiť,lebo ja si zo slovenska prinesiem iba settopbox a kartu,a na vašich stránkach som sa dočítal, že LNB má nejaké "šumové číslo", v tom sa presne nevyznám.
   
    Ďakujem za odpoveď   
   
    S pozdravom Tomáš Pittner

  ODPOVEĎ od dxsatcs.com č.2 :
   
    V prípade že k príjmu paketu DIGI tv použijete ofsetové prevedenie príjmacej antény - viď - priložená FOTOGALÉRIA - , potom nemusíte kupovať nový konvertor ale plne postačí aj LNB , ktorý ste dostali ku kompletu DIGI tv,poprípade akýkoľvek iný UNIVERZÁLNY typ ako napr. Golden Interstar..... vo FOTOGALÉRII .
   
    Ostávam s pozdravom roman.david@dxsatcs.com