Multi Focus Dish SMW OA-1600

The multi focus dish SMW OA-1600. Each focal point is equivalent to a 100 cm dish within a satellite range of 26°.PREDSTAVENIE VÝNIMOČNEJ MULTIOHNISKOVEJ ANTÉNY SMW OA 1600, KTORÁ DOKÁŽE ZACHYTIŤ ŠIROKÝ AZIMUTÁLNY ROZSAH AŽ 52° PRI PLNEJ ZISKOVEJ GARANCII,KTORÁ JE EKVIVALENTNÁ K PRIEMERU 100 cm V KAŽĎOM OHISKOVOM BODE V CELOM ORBITÁLNOM ROZSAHU.  
smw oa 1600 uvod

MULTIFOCUS DISH SMW OA 1600 TECHNICAL SHEET 

 SMW OA 1600 instruction manual
    
The design is a combination of an offset parabolic and spherical dish,which allows multi satellite reception maintaining a high efficiency for all satellites received.
    Due to the design,loses normally suffered when using multi feeds on a conventional dish,will be minimized.The satellite range spans over 26°i.e. all satellites positioned 26°on the geostationary orbit could be received - ALL WITH THE SAME HIGH EFFICIENCY !!!
    Up to nine /9/ FEED WITH LNB can be attached to the dish.Each focal point of the SMW OA 1600 is equivalent to a 100 cm normal offset dish.Theoretical it aquals nine 100 cm,each one directed to nine different positions 3° apart . Mounts and fittings are corrosion-proof and of heavy duty design.
    

a SMW OA 1600  celkovy detail z predu s 4 ks LNBb SMW OA 1600 detail na rozmer reflektora a jeho orbitalny zaber 52 stupnov pri fixnom elevacnom uhle s c  Doporucene ofsetove ozarovace pre instalaciu v multiohniskovej antene SMW OA 1600

MULTIOHNISKOVÁ ANTÉNA SMW OA 1600 

Už začiatkom deväťdesiatich rokov uviedla na trh švédska firma SMW-SWEDISH MICROWAVE anténu s označením OA 1600 mm ,ktorá v praxi ako prvá a doteraz neprekonaná garantovala pri rozmere reflektora 165/111 cm okamžitú možnosť príjmu družíc v širokom orbitálnom rozsahu až !!! 52° !!! , napr. od 19,2°E až po 30,0°W, ale čo je najdôležitejšie v porovnaní s anténou WAWE FRONTIER TOROIDAL T90 výrobca garantuje zaručený zisk v celom orbitálnom rozsahu 52°, ktorý je ekvivalentný k priemeru antény 100 cm !!! v každom bode koncetrovania toho - ktorého ohniska z družice v rozsahu 52° . Určitou nevýhodou tejto multiohniskovej koncepcie spracovania širokého azimutálneho rozsahu je pomerne krátke nosné rahno,na ktorom sa uchytávajú konvertory LNB ,ktorých počet je limitovaný na 9 ks s orbitálnym rozostupom 3° medzi jednotlivými družicami na obežnej dráhe - pri anténe Wave Frontiet Toroidal T 90 je doporučený rozostup medzi jednotlivými družicami pri inštalovaných LNB viac ako 4,5° aj keď v praxi TOROID T90 dokáže bez problémov spracovať pri inštalovaných LNB družice v orbitálnom rozsahu 3° .Samozrejme pomerne jednoduchou úpravou je možné toto nosné LNB rahno predĺžiť a tým rozšíriť priestor na uchytenie nových LNB , ale počiatkom 90. rokov bola prioritná potreba garancie vyššieho požadovaného zisku čo v praxi aj švédsky výrobca naplnil kedže tento multiohniskový anténny systém ,ktorý vznikol kombináciou OFSETOVÉHO A SFÉRICKÉHO TYPU ANTÉNY , zaručuje možnosť príjmu v širokom orbitálnom rozsahu 52° s garantovaným ziskom ekvivalentným k priemeru RX antény 100 cm,čo bolo v 90.rokoch prioritnejšie lebo v tejto dobe vyžiarené výkony EIRP družíc v KU pásme od 10 950 do 12 750 MHz nedosahovali v súčastnosti bežných úrovní nad 52 dBW pri DTH družiciach.
    Výnimku v tejto dobe tvorili nemecké družice ako napr. TV SAT 1 a pod. ,ktoré operovali na západnom orbitálnom rozsahu okolo 19°W ,ktoré s vysokým vyžiareným výkonom nad 62 dBW umožňovali príjem už s plochými anténami s rozmerom 47 cm ale len do oblasti stredných Čiech a to pri ľavotočivo LZ a pravotočivo RZ cirkulárne polarizovanom downlinkovom vlnení . Koncepcia konštrukcie antény SMW OA 1600 je tvorená jedným kusom reflektorovej steny s rozmerom 165/111 cm a doteraz sa môžete hlavne v západnej Európe stretnúť s touto anténou,ktorá sa predávala v bielom a šedom prevedení a jej hmotnosť s reflektorom s oceľovou konštrukciou vážil 32 kg .P omocný subreflektor ako je to v prípade WAWE FRONTIER T90 nebol súčasťou tejto SMW koncepcie.

SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr1SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr2SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr3
SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr4SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr5SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr6
SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr7SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr8SMW INSTALLATION INSTRUCTION nr9

TECHNICKÉ PARAMETRE SMW OA 1600 :
    
    
MULTIOHNISKOVÁ ANTÉNA TYP .......... OA 1600 ................................ ROZSAH SATELITOV .......... +/ - 26°
    
    DEKLINÁCIA ANTÉNY ......................... + / - 42°.......................................... OFFSETOVÝ UHOL ............. 13°
    
    ROZMERY REFLEKTORA ..........1 650 / 1110 mm .......................... MATERIÁL REFLEKTORA ..... 5,5 mm ABS
    
    MATERIÁL KONŠTRUKCIE ..............oceľ ...................FREKVENČNÝ ROZSAH ........ 10 700 MHz - 12 750 MHz
    
    OHNISKOVÁ VZDIALENOSŤ ........... 700 mm ............ ŠÍRKA VYŽAROVACIEHO dg. pri - 3dB zisku ........ 1,5°
    
    ZISK pri f= 12 000 MHz ........................................ 40,6 dB
    
    
    I am much obliged SMW - SWEDISH MICROWAVE AB MOTALA SWEDEN for all technical support !