NEWRY - severné Írsko DIGI TV

URČENIE NUTNÉHO PRIEMERU ANTÉNY PRE STABILNÝ PRÍJEM PAKETU DIGI tv v meste NEWRY - severné Írsko a ČO V PRÍPADE KEĎ NEVIETE ALEBO STE ZABUDLI PIN kód DO MENU DVB HUMAX digi+ a HYUNDAY HSS 1169 NA.

Ofsetová anténa TECHNISAT SATMAN 1200 ALs rozmerom reflektora 120/100 cm so ziskom 40,1 dB pri f=11,3 GHz , ktorá je vhodná k príjmu paketu DIGI TV v Írsku .

Otázka od : Erik Hutka
   
    Lokalita : Newry - Severné Írsko
   
    Nazdar Roman,
   
    po písaní príspevku na satcentrum.cz mi odporučili dxsatcs.com a teba že by si mi vedel pomôcť s otázkou DIGI Tv teda príjem z Intelsat 10-02 nachádzam sa totiž v Severnom Írsku konkrétne v Newry mesto medzi Dublinom a Belfastom.Mám tu zapožičaný príjmač od DIGI Tv myslím Hyunday , chcem ho skúsiť ale parabolu musím kúpit nakoľko som ju nevedel zobrať zo Slovenska.Pár ľudi mi písalo že sa to tu nedá zachytiť iný zase že áno ale s tanierom 120cm a viac tak teraz neviem či sa mi oplatí kúpiť tanier 110cm,je za nejakych 70libier,o peniaze ani nejde len neviem či to teda pôjde a mám ešte jeden problém, príjmač mám požičaný od známeho ktorému to na Slovensku doniesli a spojazdnili "technici" na dodávke,ktorý zmenenili PIN kód na vstup do menu pre inštaláciu.Nie sú to 4 nuly ako to býva. On sa do toho vôbec nevyzná a nemá ani kontakt na nich.
    Je nutné ísť do inštalácie keď príjmač na Slovensku šiel pri montáži v Írsku? Ak áno, dá sa nejak resetnúť, prípadne zistiť ten PIN kód ?
   
    Asi mám toho na teba veľa ale ozaj by si mi pomohol s riešením a bol by som ti vďačný.
   
    Ostávam s pozdravom Erik z Newry

DIGI tv ofset dish 80-72 cm pohlad RZ 2DIGI tv ofset dish 80-72 cm pohlad z preduDIGI tv ofset dish 80-72 cm rozmer reflektora 11

  ODPOVEĎ od dxsatcs.com :    
    Téma č.1 :Možnosť príjmu paketu DIGI tv v Írsku :    
    Nakoľko ma pravidelne kontaktujú z rôznych častí Európy ohľadom možnosti príjmu tohoto PAY tv balíka túto tému som už riešil na stránkach ČESKOSLOVENSKÉHO SATELITNÉHO DX KLUBU niekoľkokrát,takže len zopakujem overené fakty z praxe . Príjem celej programovej ponuky paketu DIGI tv je možný v celom Írsku v závislosti od veľkosti diametru použitého anténneho reflektora nasledovne.

   
    a, z meraní napr. v meste Newbridge Kildare juhozápadným smerom od Dublinu je zrejmé že už s priemerom antény 90 cm je možné v tejto oblasti dosiahnúť miernej signálnej rezervy zo signálnej kvality okolo 20 %.Pri príjme DIGI tv ale samozrejme táto signálna rezerva nie je dostatočná,lebo vyžiarená energia EIRP na desiatich transpondéroch cez ktoré DIGI tv vysiela svoju programovú ponuku dosahujú v rôznych častiach Európy výrazne rozdielnu signálnu kvalitu v rozsahu 1-2 dB z MER .
   
    b, ďalší prípad slovenského občana,ktorý žije v Dubline a pokúšal sa o príjem DIGI tv s priemerom antény 120 cm som riešil v nasledovnej odpovedi :
   
    RIEŠENIE PROBLÉMOV S MONTÁŽOU KOMPLETU DIGI TV V ÍRSKOM MESTE DUBLIN,KTORÁ POZOSTÁVA Z OFSETOVEJ ANTÉNY s D=120 cm,LNB GOLDEN INTERSTAR GI 201 a DVB HYUNDAI HSS-1169 .
   
    V odpovedi píšem že celodenne stabilný príjem paketu DIGI tv v Dubline bol možný,samozrejme po dôkladnom nastavení sat.kompletu pri signálnej rezerve okolo 40% s priemerom ofsetovej antény 120/110 cm !!!
   
    Z vyššie menovaného to pre teba Erik znamená že v mieste príjmu mesta Newry,musíš použiť priemer príjmacej antény od 120 do 140 cm na stabilnú možnosť zachytenia paketu DIGI tv z družice INTELSAT 1002 na 1,0°e.Samozrejme je veľmi dôležité aby anténu nastavil skúsený montážny pracovník !!!    
    
    Téma č.2 :Odblokovanie príjmača Hyunday :
    
    Je to veľmi jednoduché - zavoláš do zákazníckeho centra DIGI tv na Slovensku 0850 / 211 112 nadiktuješ číslo SMART KARTY a za pár minút ti zmenia vstupný PIN kód do menu na pôvodné číslo
    ......... 0000 .......... !!!!
    Ak boli všetky TV programy v pakete DIGI tv naladené na Slovensku potom by všetko aj bez vstupu do menu malo po korektnom nastavení antény na družicu pracovať,v prípade že použiješ UNI LNB s rovnakými LOF kmitočtami .

TEXT OTÁZKY č.2 :

DIGI tv receiver HUMAX digi plus.DIGI tv receiver HUMAX digi plusDIGI tv receiver HYUNDAI HSS-1169NA
    

    Nazdar Roman,
   
    Ďakujem Ti za rozsiahlu radu veľmi si mi pomohol kupujem tanier rozhodujem sa medzi Triax 110 a noname 100cm,asi zoberiem ten Triax vyjde nejakych 65 libier s vačšimy je tu problém.Okrem 180cm a viac som videl len jeden 120cm ale stoji dvakrat ako Triax tak neviem či tých 10cm za to stojí dúfam že tam nie je nejak veľký rozdiel a postačí aj 110.
   
    Chcem Ťa pochváliť za kvalitnú stránku , je super nájsť radu ked ju nutne potrebuješ.   
   
    Veľa úspechov želám a ešte raz vďaka.   
   
    Erik Hutka Newry,Severné Írsko