Newtomor - Škótsko DIGI TV, SKY Link, UPC Direct

AKÉ SÚ MOŽNOSTI PRÍJMU SLOVENSKÉHO A ČESKÉHO VYSIELANIA Z TV PAKETOV CS LINK,SKY LINK,UPC A DIGI TV V ŠKÓTSKU - mesto NEWTOMOR - 40 km južne od mesta Inverness.

AKÉ SÚ MOŽNOSTI PRÍJMU SLOVENSKÉHO A ČESKÉHO VYSIELANIA Z TV PAKETOV CS LINK,SKY LINK,UPC A DIGI TV V ŠKÓTSKU - mesto NEWTOMOR - 40 km južne od mesta Inverness.OCKO music TV ceska hudobna stanica,ktora vysiela z druzice Astra 3A a Astra 1KR c2OCKO music TV ceska hudobna stanica,ktora vysiela z druzice Astra 3A a Astra 1KR c3

Otázka od : M.Petrvalsky
   
    Lokalita : NEWTOMOR - 40 km južne od mesta Inverness - Škótsko
   
    Dobrý den
   
    Rád by sem se dozvědel aká je možnost sat. příjmu u českých a slovenských programú ve Skotsku oblast Newtomor(40 km jizne od mesta Inverness)
   
    Dekuji

Vyzarovaci diagram druzice ASTRA 1G na 19,2E pre programy TV NOVA,PRIMA,CT 24,TV Markiza,TV JOJ... okVyzarovaci diagram druzice INTELSAT 1002 na 1W pre paket DIGI TV Czech and Slovak okc2 Astra 3A 23,5E vyzarovaci diagram pre paket SkyLink Slovensko H pol od SES Astra ok

 ODPOVEĎ :
       
    Zdravím Vás p.Petrvalsky .   
   
    V oblasti severného Škótska,prímorské mesto Inverness,je z hľadiska pokrytia signálom z družíc Astra 3A,Astra 1G a 1KR,INTELSAT 1002 plne dostupný,čiže možný príjem všetkých českých a slovenských TV paketov,ovšem pri rôznej technickej náročnosti,čo sa týka priemeru antény čo Vám následne podrobne popíšem.   
   
    V severnom Škótsku môžete zachytiť nasledovné TV pakety :

    V severnom Škótsku môžete zachytiť nasledovné TV pakety :
    
    1,CS LINK z družice Astra 3A na 23,5° - východne    
    2,SkyLink z družice Astra 3A na 23,5° - východne    
    3,PAKET UPC CZ&SK z družice Astra 1G a 1KR - 19,2° východne    
    4,PAKET DIGI TV CZ&SK z družice INTELSAT 1002 - 1,0° západne    
    
    TECHNICKÁ STRÁNKA A PODMIENKY PRÍJMU :

    TÉMA CS LINK : TV paket CS Link,ktorý vysiela z družice Astra 3A a sú v ňom obsiahnuté nasledovné TV : CT1,CT2,CT4,CT24,PRIMA,TV NOE,CS Fil,Galaxie...je možné zachytiť a príjmať s oficiálnou dekódovacou kartou a so satelitným príjmačom s dekodérom Cryptoworks s priemerom príjmacej antény v meste Newtomor od 100 - 140 cm !!!
   
    TÉMA SkyLink : TV paket SkyLink,ktorý vysiela podobne ako predchádzajúci paket z družice Astra 3A a jeho sučasťou sú TV programy :STV 1,STV 2,Markiza,TV JOJ,TA 3... je možné zachytiť a príjmať s oficiálnou dekódovacou kartou a so satelitným príjmačom s dekodérom Cryptoworks s priemerom príjmacej antény v meste Newtomor od 120 - 140 cm !!!
   
    TÉMA UPC DIRECT :kompletnú paletu českých TV NOVA,PRIMA,CT 24,CT1,CT 4..., a stovky ďalaších tv , ktoré sú vysielané zo sústavy družíc Astra na orbitálnej pozícii 19,2°E je pri minimálnej technickej náročnosti možné zachytiť s originálnou UPC anténou s priemerom okolo 60 cm,čo je v porovnaní s príjmom českého a slovenského TV paketu CS LINK a SkyLink , prvotne podstatne nižšia technická aj cenová náročnosť.
   
    TÉMA DIGI TV : naopak cenovo podstatne výhodnejšia možnosť príjmu SK a CS programov za polovičnú cenu v porovnaní s UPC Direct poskytuje operátor platenej TV DIGI,ktorý vstúpil na trh Česka a Slovenska tento rok a jeho súčasťou sú aj nasledovné TV : NOVA,PRIMA,MARKIZA,CT1,CT2,CT24,STV1,STV2.Stabilný príjem celej programovej ponuky DIGI TV,dosiahnete v severnom Škótsku s priemerom antény už od 80 cm,čo je overený fakt.    
    Popísal som Vám všetky možnosti sledovania SK a CZ paketov ,ktoré je možné satelitným prímom zachytiť v severnom Škótsku .

 Ostávam s pozdravom.   
   
    ČESKOSLOVENSKÝ SATELITNÝ DX KLUB roman.david@dxsatcs.com