Paket KPN Telecom z družice Eurobird 3 na 33,0°E s PF Channel Master 300 cm.

Eurobird 3 at 33,0°E - SPOT B+C - Packet KPN Telecom : skúsenosti s príjmom
kpn uvod ok

DeEmEx - T. Pěgřím : otazka=Zdravim, mel bych na Vas dotaz ohledne pozice 33°E, kde se vysila program MTV Belgium....
 

otazka=Zdravim, mel bych na Vas dotaz ohledne pozice 33°E, kde se vysila program MTV Belgium. Tento signal je pro mne a mnoho dalsich co jsem se poptaval naprosto neprijimatelny. Mam offset gilbertini 125cm a na teto freq mam 0%. Zajimalo by mne jak velka parabola by zajistila dostacujici prijem. 
Diky za odpoved, 
DeEmEx
kpn all
thumbPacket KPN 11 139 V Spot B+C PF Channel MasterPacket KPN 11 139 V Spot B+C Q analysisPacket KPN 11 139 V Spot B+C NIT ID
Zdravím Vás Tomáš.

Vaša otázka ma zastihla akurát pri montáži a testovacej prevádzke amerického vlnovodného riešenia,ktoré testujem spolu s PF Channel Master 300 cm, takže aj keď na podobné otázky nezviknem okamžite kvôli množstvu práce odpovedať hneď som nasmeroval anténu na družicu Eurobird 3 33E s nasledovnými výsledkami .    

Paket KPN je možné identifikovať v signálnom spektre na f=11 139 MHz..... V pol....SR 4 882.....FEC 2/3 s nasledovnou kvalitou.Pri analýze signálnej kvality som dosiahol okamžitú signálnu kvalitu okolo 7,9 dB z MER pri okamžitej chybovosti v spodnej časti rádu E-02 čo znamená že celý signálny reťazec vykazoval čistú signálnu rezervu až 2,5 dB pred rozpadom obrazu, o čom sa môžete presvedčiť v prílohe mailu,kde máte NIT obsadenie a pomernú signálnu kvalitu z DVB .
    
Ostávam s pozdravom - ČESKOSLOVENSKÝ SATELITNÝ DX KLUB - roman.david@dxsatcs.com