VINAROS-ŠPANIELSKO - DIGI TV, UPC Direct

AKÉ SÚ SIGNÁLNE MOŽNOSTI ZACHYTENIA VYSIELANIA SLOVENSKÝCH TV PAKETOV UPC & DIGI TV v mieste príjmu VINAROS-ŠPANIELSKO . 

MIESTO PRIJMU - VINAROS v Spanielsku je bezproblemovy prijem paketu DIGI TV Czech and Slovak z druzice INTELSAT 1002Vyzarovaci diagram druzice ASTRA 1G na 19,2E pre programy TV Markiza,TV JOJ,CT 24 pre miesto prijmu VINAROS v SpanielskuVyzarovaci diagram druzice Astra 1KR na 19,2E z ktorej vysielaju SK tv ako TA3 a STV 1
 Otázka od : Alica Valentová    
    Lokalita : VINAROS - Španielsko    
    
    TEXT OTÁZKY č.1 :
    
    Dobrý deň.
   
    Bývam v Španielsku - Vinaros (je to medzi Barcelonou a Valenciou na pobreží) a rada by som mala príjem slov.programov.Prečítala som si vaše odpovede na otázky,ale túto oblasť som tam nenašla , len Kanárske ostrovy.Mohli by ste mi prosim napísať , čo by bolo najlepšie si zaobstarať ?
    Vopred Vám ďakujem.
   
    S pozdravom Alica
    
    
    ODPOVEĎ od dxsatcs.com č.1 :
    Zdravím Vás Alica.
   
    V mieste príjmu mesta Vinaros - Španielsko je dostupný príjem dvoch slovenských platených TV operátorov UPC a DIGI tv pri minimálnej technickej náročnosti,čo znamená že na celodenný príjem platených TV paketov Vám postačí priemer satelitnej antény 90 cm aj s dostatočnou signálnou rezervou v prípade zhoršeného počasia.

1,UPC DIRECT - vysiela zo sústav družíc Astra na orbitálnej pozícii 19,2°E :
    
    V TV pakete UPC ,ktorého služby-resp.celý komplet si môžete zakúpiť v každom slovenskom meste v súčastnosti vysielajú nasledovné slovenské TV : STV 1 , TA 3 , TV Markíza , TV JOJ , MusicBox . Celá ponuka vyšie spomenutých TV je vysielaná už v základnej ponuke bez doplatku a o cene hovorí nasledovná upútavka UPC :
   
    "Využite akciu a objednajte si základný balík Direct za 499,- Sk* mesačne na dobu celého roka. Získate digitálny satelitný prijímač, prístupovú kartu na príjem programov a službu Direct ! "

DIGI tv ofset dish 80-72 cm pohlad z preduHUMAX DIGI plus DVB receiver v komplete DIGI tv SKSlovenske TV Markiza,JOJ,TA3 vysielane v pakete DIGI tv z druzice Intelsat 1002
2, DIGI TV SK a CZ - všetko o príjme DIGI tv v zahraničí najdete na nasledovnej adrese
    
    Podstatne výhodnejšia z hľadisak ceny aj programovej ponuky je služba DIGI tv,ktorá už v základnej programovej ponuke bez doplatku ponúka nasledovné slovenské ale pozor aj české TV : TV Markíza , TV JOJ , TA 3 , STV 1 , STV 2 , CT1 , CT2 , CT 24 , OCKo ...
    Upútavka spoločnosti DIGI tv : " Digi TV Vám prináša najmodernejšiu technológiu – špičkový zvuk a kvalitu obrazu – bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.Vďaka svojej digitálnej kvalite a konkurencieschopným cenám dosiahla Digi TV vo východoeurópskych krajinách prudký rast. Za necelý rok od začiatku poskytovania svojich služieb sa stala najúspešnejšou DTH službou na rumunskom trhu, kde si naše satelitne vysielané digitálne programy zvolilo viac než 250.000 televíznych divákov. Digi TV zaznamenáva výraznú expanziu aj na maďarskom trhu. Vďaka jednoduchej inštalácii (inštalačnú sadu si môžete zaobstarať prostredníctvom jediného telefonátu) a systému platieb sa táto služba stala pre maďarských divákov naozajstným lákadlom " .
    Cena celej základnej ponuky včetne všetkých vyššie menovaných slovenských aj českých TV stojí len 290 Sk mesačne a na príjem celej ponuky v mieste príjmu mesta Vinaros Vám postačí anténa s priemerom 90 cm.
   
    Ostávam s pozdravom.
 
UPC komplet PHILIPS ofset 60 cm detail UNI LNBUPC komplet PHILIPS ofset 60 cm detail z preduUPC komplet PHILIPS ofset 60 cm
 TEXT OTÁZKY č.2 :
    
    Dobrý deň,
   
    Ďakujem za informácie,ktoré ste mi poskytli ohľadom satelitného príjmu vo Vinarose. Ešte by som sa rada opýtala či sa dajú popri týchto programoch,napr.DIGI tv sledovať aj voľné-nemecké bez toho,aby som menila smer paraboly.
    Za radu vopred ďakujem.
   
    S pozdravom Alica Valentová
    
    
    ODPOVEĎ od dxsatcs.com č.2 :
    
    Zdravím Vás Alica.
   
    Konkrétne v prípade že by ste mala fixne nainštalovanú službu DIGI tv z družice INTELSAT 1002 na 1,0° západne , potom by ste z tejto družice nezachytili žiadne nemecky hovoriace vysielanie ako napr. SAT1,RTL,3Sat ako je tomu napr. z družice Astra na 19,2°E,lebo obsahovú paletu odkódovaných TV tvoria s prevahou len bulharské tv ale žiadne nemecké vysielanie. Riešenie je nasledovnmé : zakúpila by ste si službu-komplet DIGI tv s DISEQ motorom,ktorý by Vám zabezpečoval natáčanie celej antény na ostatné družice ako napr. Hotbird,Astra na ktorých je bohate zastúpená ponuka nemecky hovoriacich TV staníc,ovšem jedinou podmienkou na ktorej ak sa pre toto riešenie rozhodnete budete musieť trvať je že satelitný príjmač musí byť značky HUMAX Digi+ a NIE HYUNDAI,ktorý s DISEQ motorom nespolupracuje korektne !!!
    Potom by ste okrem kompletnej ponuky DIGI tv mala viac ako 500 ďalších tv včetne nemeckých z ostatných družíc,čo už je pre Vás iste zaujímavejšie riešenie . Cena DISEQ motora sa pohybuje od 1800 Sk a na garanciu plnej signálnej stability príjmu z družice INTELSAT 1002 - DIGI tv by ste mala v mieste príjmu VINAROS inštalovať ofsetovú príjmaciu anténu s priemerom od 90 cm spolu s DISEQ motorom ,čiže NIE originálnu anténu,ktorá je dodávaná ku kompletu DIGI tv,ktorá má menší priemer - len 80/72 cm !!!
   
    V prípade ďalších otázok ma môžete opäť kontaktovať.
       
    Ostávam s pozdravom.   
   
    ČESKOSLOVENSKÝ SATELITNÝ DX KLUB roman.david@dxsatcs.com