Southampton - Anglicko DIGI TV a UPC Direct

PRÍJEM ČESKÝCH TV NOVA,PRIMA,CT 1,CT 2,CT 24,OCKO ...V PONUKE PLATENÝCH PAKETOV UPC DIRECT A DIGI TV ČESKÁ REPUBLIKA V MESTE SOUTHAMPTON - oblasť Hampshire VELKÁ BRITÁNIA. 
 

Otázka od : Lenka Žídková
   
    Lokalita : SOUTHAMPTON - oblasť Hampshire VELKÁ BRITÁNIA    Dobrý den
   
    Chtěla sem poprosit o radu. Nacházim se ve Velké británii v meste southamptnu a rada bych letošní vánoce sledovala česke programy. Jsem laik, o to je to pro mne složitejší. Pokud budete podrobnejší budu rada. Co je třeba, kde a za kolik si pořídit? Predem mockrát děkuji za odpoved.
   
    Lenka
 

Vyzarovaci diagram UPC Direct pre Film Plus CZ , Cinemax , Spektrum , Sport 1 CZ atd z druzice Astra 1KR na 19EVyzarovaci diagram UPC Direct pre TV NOVA , PRIMA , CT1 , CT2 , CT24 , CT4 z druzice Astra 1G na 19EVyzarovaci diagram druzice INTELSAT 1002 na 1W pre paket DIGI TV Czech and Slovak

ODPOVEĎ :
   
    Zdravím Vás p. Lenka
   
    Téma príjem Českých TV vo Veľkej Británii :
   
    Nakoľko ste divácky a nie technicky zameraná a predpokladám že požadujete čo najjednoduchšie riešenie na príjem českých TV v meste Southampton odporúčam Vám nasledovné :

1, Príjem paketu UPC DIRECT Česká republika :

UPC PHILIPS ofset 60 cm detail RZ c1UPC PHILIPS ofset 60 cm detail UNI LNB Philips c2UPC PHILIPS ofset 60 cm detail z predu c3
Stredoeurópska platená TV UPC vysiela cez družicu Astra 1G a 1 KR kompletnú ponuku českých TV ako sú : CT1,CT2,CT24,CT 4 Sport,TV NOVA,TV PRIMA,OCKO... a signál z týchto družíc je plne dostupný aj vo Vašom mieste príjmu južného Anglicka s vysokou signálnou kvalitou,ktorú Vám zabezpečí aj originálna ofsetová anténa s priemerom 60 cm,ktorú UPC CZ poskytuje ku kompletu každému zákazníkovy,ktorý si predplatí ich službu.

OFSETOVÁ ANTÉNA UPC PHILIPS DSD 665/42 S UNI LNB PHILIPS SDC 0665

Jednoducho kontaktujte zákaznícke centrum UPC Direct a informujte sa na možnosť zakúpenia služby UPC Direct,samozrejme prevziatie kompletu sa môže uskutočniť len v Českej republike,lebo v Anglicku sa komplety UPC CZ nepredávajú.V ponuke okrem českých verejnoprávnych a komerčných tv figurujú v základnej nie prémiovej ponuke aj ostatných viac ako 150 TV programov. UPC ponúka aj možnosť č. 2 pre zahraničných zákazníkov,ktorý by chceli sledovať ponuku UPD napr. v Anglicku čo je Váš prípad :
    Po vyplnení objednávky na zakúpenie služby UPC Direct Vám UPC zašle dekódovaciu kartu prostredníctvom pošty a na Vás ostáva zakúpenie celého satelitného kompletu ktorý musí obsahovať digitálny satelitný príjmač tzv.DVB BOX s dekodérom CRYPTOWORKS+ofsetovú anténu s priemerom okolo 80 cm a UNI LNB -konvertor.Bežná cena takéhoto kompletu je prijateľná a pohybuje sa v rozsahu od 5500 do 10 000 Ck v závislosti od výberu sat.príjmača. V tomto prípade UPC požaduje platbu za používanie ich služby vopred na celý rok.České programy,ktoré požadujete vysielajú v základnej programovej ponuke za cenu takmer 700 Kč/na mesiac.V tomto prípade pokiaľ by ste obdržali UPC dekódovaciu kartu,museli by ste si zakúpiť sat.komplet,ktorý vyššie popisujem a zabezpečiť na vlastné náklady aj montáž celého kompletu v mieste príjmu Southampton. Dopuručujem Vám kontaktovať CALL centrum UPC kde Vám popíšu celý postup získania služby UPC v zahraničí,konkrétne v Anglicku.
   
    Tel: 241 005 100 - pro volající z Prahy a mobilních telefonů
    Tel: 844 111 112 - pro volající z ostatních míst ČR (platíte pouze místní poplatky)
    Tel: 222 980 980 - pro klienty služby UPC Telefon (bezplatné volání)
    Fax: 241 005 105
   
    Posielam Vám kompletný cenník,služby UPC Direct aby ste mala prehľad koľko zaplatíte za bohatú programovú ponuku. Po technickej stránke je príjem českých TV v pakete UPC z družíc Astra 19,2E v oblasti VB veľmi jednoduchý a montáž satelitného kompletu nečiní žiadne starosti.

Download:
    CENNÍK SLUŽIEB UPC ČESKÁ REPUBLIKA
Download:
    ZOZNAM PROGRAMOVEJ PONUKY SATELITNEJ SLUŽBY UPC ČESKÁ REPUBLIKA

2,Príjem paketu DIGI TV Česká republika vo Veľkej Británii :

DIGI tv ofset dish 80-72 cm detail na UNI LNB InvertoDIGI tv ofset dish 80-72 cm pohlad z preduDIGI tv ofset dish 80-72 cm rozmer reflektora

 Podobne ako v predchádzajúcom prípade aj druhý prevádzkovateľ platenej TV v Českej republike pod názvom DIGI TV,ktorý vstúpil na český trh len nedávno aj on ponúka vo svojej programovej ponuke kompletnú paletu českých TV : CT1,CT2,CT24,CT 4 Sport,TV NOVA,TV PRIMA,OCKO... ovšem z polovičnú cenu ako v prípade UPC Direct CZ čo znamená že za 34 programov včetne všetkých vyššie menovaných českých TV zaplatíte mesačne len 260 Kč . Komplet DIGI tv by ste si musela priamo alebo sprostredkovane napr.cez Vášho rodinného príslušníka zakúpiť v Českej republike,kde by ste aj musela vybaviť mesačné platby 260 Kč.Signálna kvalita z družice Intelsat 1002 ,ktorá je umiestnená na orbitálnej pozícii 1,0° západne je v oblasti Hampshire podstatne nižšia ako z družice Astra - UPC, čo znamená že by ste nemohli použiť originálnu anténu,ktorú DIGI tv dodáva ku kompletu s priemerom 80 cm,ale museli by ste zakúpiť väčší priemer antény od 100 cm,ktoré sú bežne dostupné na Anglickom trhu a následna zabezpečiť montáž kompletu.Posielam Vám cenník služby DIGI TV CZ a ponuku programov.

 KOMPLET DIGI TV S OFSETOVOU ANTÉNOU PRIEMERU 80/72 cm S UNI LNB INVERTO
    
Download:
    DIGI TV ČESKÁ REPUBLIKA CENNÍK SLUŽIEB A PROGRAMOVÁ PONUKA
    
    Na všetky Vaše otázky Vám odpovedia na bezplatnom Call centre :
    tel - 800 900 868
    tel - 533 427 533
   
    Problémom ostáva ponuka kompletov na príjem DIGI tv,o ktorý je aj v českej republike eminetný záujem čo znamená že na komplet sa bežne čaká aj niekoľko týždňov,čo v prípade služby UPC direct,ktorú som Vám popisoval ako prvú nehrozí a vianočný termín,počas ktorého by ste rada už sledovala české TV u Vás doma- southampton - by bol podstatne reálnejší.
    Nechám to na Vaše rozhodnutie.
   
    ps:je tu aj možnosť príjmu družice českých tv z družice Astra 3A na 23,5E cez paket CS LINk ale v tomto prípade by ste museli zakúpiť a zároveň inštalovať väčší priemer satelitnej antény ako som uvádzal pri UPC a DIGI tv ,preto Vám paket CSLINK ani nebudem popisovať.
   
    Rád Vám pomôžem aj nabudúce a v prípade nutnosti ma môžete kontaktovať na HOTLINE -00421 915 610 204,kde Vám rád zodpoviem prípadné otázky.

  ODPOVEĎ od p.Lenky :
   
     Dobry den pane Romane
   
    po vcerejsim prostudovani smluvnich podminek u UPC direct pro Ceskou republiku si nejsem jista zakoupenim jejich produktu. Jelikoz je ilegalni provest, to co zamyslime. Mozna to, ale nakonec uskutecnime.
    Mam vsak jeste jednu myslenku. Navstivila jsem stranky UPC direct pro Slovenskou republiku, kde opravdu nabizeji sluzbu pro evropske zahranicni klienty "Take me home". Kdybych si tuto sluzbu koupila od nich, jake programy maji v nabidce? Jsou v zakladni nebo premierove nabidce take ceske programy? Take to vychazi podstatne levneji, myslim...
   
    Mockrat vam dekuji za odpoved dopredu
   
    Hezky den
ODPOVEĎ od dxsatcs.com :
   
    Zdravím Vás
   
    Chápem Vaše obavy aby ste nemala po zakúpení kompletu UPC prípadné starosti,ale iná možnosť pre tisíce čechov a slovákov ,ktorý žijú v zahraničí skrátka nejestvuje,lebo UPC-DIGI TV... nemájú zakúpené autorské práva pre územie Anglicka,čo znamená že ani svoje služby+produkty na anglickom trhu neponúkajú.Musíte si vybrať či chcete sledovať české programy alebo nie.Rád by som Vás informoval že komplet nezakúpite priamo v UPC ale u bežného DEALERA,ktorý Vám žiadne otázky typu "kde budete sledovať ponuku UPC tv" nemá dôvod klásť a jediné čo ho bude zaujímať je fakturačná adresa kde má UPC posielať šeky za UPC.Samozrejme nemám v úmysle Vás nejako presviedčať,kedže pracujem ako vedecký pracovník a odborný poradca v oblasti sat. techniky a s predajom UPC PAY tv kompletov nemám nič spoločné.... Skrátka iná možnosť pre tisíce zahraničných čechov tu nejestvuje.
    ...Nedalo mi to a na Váš podnet som práve dnes 2.12.06 zavolal do zákazníckeho centra UPC a mám pre Vás potešujúcu správu.Operátorka ma ubezpečila že žiadne sankcie poprípade iné problémy zo strany UPC Česka republika Vám v prípade že budete pozerať UPC na územi Anglicka NEHROZIA !!! Jediné čo je dôležité aby ste pravidelne uhrádzala POPLATKY za základnú ponuku programov,v ktorej sa nachádzjú aj české TV a o nič viac sa skrátka nemusíte zaujímať !!! Operátorka ma tiež ubezpečila že takých ako Vy sú stovky v EU a riešia to podobne ako to riešime my teraz,takže budte bez obáv.
 

 ODPOVEĎ od p.Lenky :
 
     Pane Romane,
   
    dekuji Vam za Vasi povzbuzujici odpoved:)))
    Co se tyce techto zalezitosti, nekdy sem moc velky ... :)))
    Prave tohle sem potrebovala slyset. Ujistit se...
    Dneska moje maminka obdrzela prijimaci zarizeni se vsim vsudy od UPC direct. Pise ze parabola je velikosti 60cm. Vy jste se zminoval v mailu o velikosti 80cm pro dobry prijem v uk.
   
    Budu to v poradku?
   
    Moc si cenim Vasich rad.
   
    Dekuji mockrat

ODPOVEĎ od dxsatcs.com :
   
    Prajem Vám pekný deň p.Lenka.
   
    Som rád že veci nabrali správny smer. Priemer antény 60 cm Vám plne postačí na príjem družice Astra 19,2E na Britských ostrovoch,samozrejme vždy doporučujem radšej väčší priemer antény ako som aj napísal 80 cm z dôvodu vyššej signálnej rezervy.Ale v prípade že montážny pracovník nastaví originaálnu UPC antenu na 100% nemusíte zakúpiť väčší priemer ako som uvádzal a budete mať celý rok "pekný" obraz na UPC.
   
    Prajem všetko dobré a ostávam s pozdravom.

ODPOVEĎ od p.Lenky :
   
    Zdravim pane Romane,
   
    vcera nam doma v Southamptonu zdarne nainstalovali antenu upc direct pro prijem CZ programu. Jsme velice poteseni i volbou zmeny zvukoveho zaznamu do anglictiny v nekterych pripadech.
   
    Timto Vam chci naposled mnohokrat podekovat.
   
    Preji hezke proziti vanocnich svatku.
   
    DEKUJI
   
    lenka zidkova