Oswestry - Anglicko SKY Link a DIGI TV

URČENIE MINIMÁLNEHO PRIEMERU ANTÉNY NA STABILNÝ PRÍJEM TV PAKETU DIGI TV v mieste príjmu OSWESTRY-V.BRITÁNIA A TÉMA VÝMENY KARIET SLOVENSKÉHO TV PAKETU SkyLink-SlovakLink,KTORÝ VYSIELA Z DRUŽICE ASTRA 3A na 23,5°E

Otázka od : Roman    
Lokalita : OSWESTRY - 80 km severozápadne od Birminghamu-V.Británia   
    
    TEXT OTÁZKY :
    Máme na Vás prosbu o radu.
   
    Sme v anglicku 80 km severozápadne od birminghamu,mesto je oswestry.Viete nám povedať,aký priemer paraboly nám bude treba na príjem Digi tv ?
    Ešte jedna otázka - máme naladený satelit Eutelsat W4 , signal 46% - kvalita 52% keď prepnem na transpondér na ktorom sú vysielané sk a cz programy,ukazuje signál 56% a kvalita 66% program ČT24 nám ide normálne , lebo je nekódovaný,ale tv joj a markíza nejdu.
    Príjimač máme Redion CR200,karta slovak link.Kolegova manželka,ktorá nám zakúpila kartu ešte vlani v lete, sa pred troma dňami informovala,či je táto karta aktívna - povedali že áno...ale nám tieto programy stále nejdu. Karta je vložená správne,viete nám poradiť prečo tieto programy nejdu?
   
    ďakujeme za skorú odpoveď
   
    roman

Zdravím Vás Roman   
   
    Téma príjem DIGI tv v oblasti Birminghamu : nbsp;   Kompletnú ponuku platenej tv DIGI , ktorá vysiela z družice INTELSAT 1002 na orbitálnej pozícii 1,0° západne môžete so zaručenou signálnou rezervou príjmať na celých Britských ostrovoch s priemerom antény od 80 cm aj s miernou signálnou rezervou okolo 30% v prípade zhoršeného počasia-čo znamená že už s originálnou anténou ,ktorú spoločnosť DIGI TV dodáva ku kompletom môžete zachytiť celú ponuku PAKETU DIGI TV SLOVENSKO,ale nie so zaručenou signálnou rezervou v prípade zhoršeného počasia .
   
    Kompletné informácie najdetete na webe ČESKOSLOVENSKÉHO SATELITNÉHO DX KLUBU a to konkrétne :

    1,VŠETKO O PRÍJME DIGI TV V ZAHRANIČÍ NAJDETE NA TEJTO ADRESE
    
    2, PRÍJEM ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH TV NOVA,PRIMA,CT 1,CT 2,CT 24,OCKO ...V PONUKE PLATENÝCH PAKETOV UPC DIRECT A DIGI TV ČESKÁ REPUBLIKA V MESTE SOUTHAMPTON - oblasť Hampshire VELKÁ BRITÁNIA.
   
    3 , PREDSTAVENIE KOMPLETU DIGI tv

Besproblemovy prijem paketu DIGI tv v celom Anglicku s priemerom anteny od 80 cmDIGI tv ofset dish 80-72 cm dodavana k sat.kompletuDVB sat prijmac HUMAX digi plus pouzivany v kompletoch DIGI tv

TV pakety SkyLink a CS link vysielajú z družice Astra 3A na orbitálnej pozícii 23,5°E . / zrejme ste sa pomýlili lebo uvádzate že máte naladenú ruskú družicu EUTELSAT W4 na 36°E , z ktorej nevysielajú v súčastnosti žiadne SK a CZ programy / . Čiže predpokladám že sa snažíte o príjem slovenskej programovej ponuky v pakete SkyLink a kedže ste mi neuviedli základnú informácie ako sú priemer antény ,ktorú používate ,od kedy kartu SlovakLink používate a kedy Vám vypadla môžem len predpokladať že sa vo Vašom prípade jedná o nasledovný problém ,ktorý Vám teraz popíšem .
    Prevádzkovateľ služby SkyLink-SlovakLink spoločnosť Rádiokomunikácie ohlásila v novembri minulého roka že vymení, z dôvodu masívneho rozšírenia pirátskeho dekódovania paketu SkyLink, dekódovacie karty s nasledovným OZNAČENÍM :
   
    Pozorne si Roman preštudujete nasledovnú tlačovú správu od OZ Rádiokomunikácie :
   
    Rádiokomunikácie bezplatne vymenia svojim zákazníkom dekódovacie karty SlovakLink so sériovým číslom od 0 0003 1876 7104 X do 0 0003 1877 8367 X (vrátane). Karty s týmito sériovými číslami patria do staršej kategórie a je potrebné ich vymeniť z dôvodu rozširovania nelegálnych kópií dekodérov alebo dekódovacích kariet. Novších druhov kariet SlovakLink alebo SkyLink sa táto výmena netýka.
   
    Skontrolujte si sériové číslo Vašej karty aby ste vedeli či práve Vaša karta nespadá do nutnej výmeny,ktorú vám účíní každý oficiálny predajca kariet SkyLink na Slovensku,či už poštou alebo osobne,poprípade kontaktujte OZ Rádiokomunikácie :
   
    Helpdesk pre majteľov dekódovacich kariet: 02/49 220 354
    Všeobecné informácie o službe Sky Link: 02/49 220 479
   
    Ak sa Vás výmena kariet netýka potom mi uveďte od kedy kartu SkyLink používate a od kedy Vám karta prestala dekódovať programy,aký priemer antény používate a akú signálnu kvalitu na f= 12 565 MHz,čo je frekvencia paketu SkyLink z družice Astra 3A dosahujete v percentách s DVB Radion CR 200.

Ostávam s pozdravom  
    
    ČESKOSLOVENSKÝ SATELITNÝ DX KLUB roman.david@dxsatcs.com